Naša optika, ako rodinná firma, zahájila svoju činnosť v r.1999. Zákazníkom ponúkame odborné poradenstvo v oblasti očnej optiky a optometrie. Už od prvých rokov svojej činnosti sa snažíme zavádzať do odboru všetky dostupné novinky z oblasti technického vybavenia a inovácií sortimentnej skladby optického tovaru, vrátane slnečných a športových okuliarov. Neustálym vzdelávaním si zvyšujeme odbornú zdatnosť, čím dokážeme ponúknuť zákazníkom služby na najvyššej profesionálnej úrovni.


Na sídlisku, po presťahovaní sa do väčších a krajších priestorov, sme otvorili vyšetrovacie centrum pre meranie zrakovej ostrosti. Podľa reakcii zákazníkov sa nám podarilo najuspokojivejšie v celom okrese Prievidza zvládnuť meracie postupy podľa smernice europskej akadémie pre optiku a optometriu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okrem vyšetrovania zrakovej ostrosti, ponúkame v našej optike tieto služby:

  • Poskytujeme technické opravy všetkého druhu,
  • kvalifikované odborné poradenstvo, 
  • doživotný servis (úpravy, opravy pokrútených rámov, skrutky, čistenie, výmena silónu) pre u nás zakúpené rámy ZDARMA,
  • čistenie ultrazvukom.

Brúsenie okuliarových šošoviek na najmodernejších brúsnych  strojoch!

 


 

3D video centrovací systém od firmy Rodenstock

Jedinečné prispôsobenie
Čo možno najpresnejšie zistenie individuálnych hodnôt pre ešte pohodlnejšie videnie. To garantuje ImpressionIST®, Individual-Service-Terminal od firmy Rodenstock.
Perfektné okuliare by mali umožňovať čo najprirodzenejšie videnie. Nemali by len korigovať zrakovú vadu, ale mali by nositeľovi okuliarov ponúknuť maximálne zorné pole pre všetky vzdialenosti, minimalizovať únavu očí a poskytovať vysoké pohodlie pri nosení. Vďaka jedinečnému 3-dimenzionálnemu videocentrovaciemu systému je možné rýchlo a presne určiť všetky údaje potrebné pre centrovanie okuliarov ako aj individuálne parametre zákazníka a korekčných okuliarov. Systém dvoch kamier umožňuje tieto dáta snímať súčasne a bez prídavných technických pomôcok. Veľmi rýchlo a pohodlne sa tento systém využíva zvlášť pri okuliaroch s veľmi veľkým prehnutím alebo širokými straničkami. Systém napríklad dokáže automaticky korigovať nekontrolované pohyby hlavou počas merania a hodnoty sa automaticky o tieto odchýlky upravia. Terminál umožňuje aj prezentovať u rôznych typov okuliarových šošoviek materiál, hrúbku, váhu a tak pomáha vybrať si tie správne okuliarové šošovky. Namerané hodnoty a zvolené okuliarové šošovky môže optik po pripojení na internet hneď aj objednať prostredníctvom objednávkového systému Winfit, ktorý je súčasťou softwerového balíka.

Správne okuliare
ImpressionIST® je veľmi vhodným nástrojom aj pri výbere správnych okuliarov. Terminál umožňuje nafotiť zákazníka vo viacerých modeloch okuliarov. Zákazník má tak možnosť v kľude si modely porovnať a uskutočniť správne rozhodnutie.

Informačný terminál
ImpressionIST® môže byť aj zdrojom informácií. V čase, keď zákazník v optike čaká, môže využiť tento servisný terminál na prehliadanie a informovanie. V časti voľne prístupnej môžu byť umiestnené informácie o produktoch, novinkách, aktuálnych akciách.